Dikur kryetar me famë në Kosovë, sot kultivon shalqin! - Bota Sot
Dikur kryetar me famë në Kosovë, sot kultivon shalqin!

Hendboll

Dikur kryetar me famë në Kosovë, sot kultivon shalqin!

Nga: Kemajl Goca Më: 16 korrik 2019 Në ora: 13:34
Dikur kryetar me famë në Kosovë, sot kultivon shalqin!

Emër i njohur i sportit dhe në të gjitha periudhat! Është Ahmet Hysenaj-Petrova, i cili në fund të viteve 80-ta ka qenë kryetar i KH Borcit, tani Kastrioti i Ferizajt. 

Image

Është kryetari i parë i KH Kastriotit pas pavarësimit të sportit nga ai serbosllav dhe kampion e fitues i parë me klub i Kupës së Kosovës, si dhe kryetar i parë në kohën e pasluftës me Kastriotin dhe kampion i parë me klub, njihet si nga kryetarët me të suksesshëm të hendbollit. 

Tani e një kohë është larguar nga hendbolli, por po merret me biznesin e vet dhe po e kultivon edhe shalqinin në fshatin Petrovë të Shtimes. 

Sa mirë e punon tokën dhe e kultivon shalqinin shihet edhe në foto madhësia e saj. Petrova është krenarë që ka mbjellë disa ari me shalqin në fshat dhe që e kultivojnë në at madhësi shalqinin, sipas tij të shkrihet në gojë.

Image

Ahmet Hysenaj-Petrova

Ai ndihet krenar për punën që e bën edhe në fshat dhe që në këtë mënyrë kultivohet shalqini. Petrova si fshat nuk është më larg se 5 kilometra nga Shtimja. Dikur kryetar me famë në Kosovë, sot me krenari kultivon shalqin!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...