Vera dhe sportistja e Kosovës! - Bota Sot
Vera dhe sportistja e Kosovës!

Hendboll

Vera dhe sportistja e Kosovës!

Nga: Kemajl Goca Më: 28 korrik 2019 Në ora: 13:42
Leonora Halipi

Vera dhe sportistja e Kosovës! Vapa e muajit korrik bën që shumë sportiste të ikin nga Kosova, të shkojnë në bregdetin shqiptar, disa edhe në Turqi dhe në Mal të Zi, ka prej atyre që shkojnë edhe në Spanjë, ato që kanë para të majme.

Ish portierja e hendbollit, Leonora Halipi, që me vite kishte mbrojtur me sukses ngjyrat, aktualisht edhe infermere, ka bërë një fotografi pak më ndryshe, që mund ta quajmë edhe të ditës.

ImageAjo po kalon një jetë shumë të bukur, por nuk mundet pa sport, pasi që para pak muajve ka edhe infermere e kombëtares së Kosovës për të rinjtë.

Leonora ka ambicie që një ditë të bëhet edhe trajnere e hendbollit apo edhe ta themeloi një klub.
Veshja e saj siç shihet në foto është e verës dhe që i shkon përshtati bregdetit!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...