Në shtetin që nuk e njeh Kosovën kroatët brohoritën Kosova Republikë

Hendboll

Në shtetin që nuk e njeh Kosovën kroatët brohoritën Kosova Republikë

Nga: K. G. Më: 30 korrik 2019 Në ora: 10:43
Në shtetin që nuk e njeh Kosovën kroatët brohorasin Kosova Republikë

Në shtetin e Spanjës është zhvilluar Kampionati Botëror për U-21, ku Kosova përfundoi në vend të 23-të.

E veçanta ka qenë siç raportohet edhe nga vet Federata e Hendbollit e Kosovës, se pas ndeshjes finale mes Francës dhe Kroacisë, e cila u fitua nga francezët me rezultat 28:23,  tifozët kroatë bllokuan rrugët e Spanjës dhe brohoritën Kosova Republikë.

Kjo ndodhi në qytetin Vigo, ku tifozët brohoritën Kosova Republikë.

Sigurisht se kjo spanjollëve aspak nuk iu ka pëlqye, por në anën tjetër kroatët dëshmuan se e përkrahin fuqishëm Kosovën dhe brohoritën në shtetin që se njeh Kosovën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat