Nebi Zariqi tallet me Istogun: Oj lulia jonë me limona...

Hendboll

Nebi Zariqi tallet me Istogun: Oj lulia jonë me limona...

Nga: Kemajl Goca Më: 14 shtator 2019 Në ora: 10:37
Nebi Zariqi tallet me Istogun: Oj lulia jonë me limona!

Humbja e Istogut me rezultat të thellë 45:13 nga Gomeli i Bjellorusisë, është pritur me shqetësim jo vetëm nga dashamirët e hendbollit në Kosovë. Kjo ishte ndeshja e parë e rrethit të parë kualifikues të EHF Cup në hendboll.

Që besa edhe presidenti i klubit me renome Prishtina (femrat), Nebi Zariqi, sa është bërë nervoz aq edhe ka gjet kohë që të tallet përmes një komentit, duke atakuar edhe kampionen e Kosovës, Istogu. 

“Mu kujtua kënga “Oj lulia jonë me limona...”.

Mjaftë më, ka kaluar koha kur kishim nevoje për t’marr pjesë derisa u pranuam në EHF dhe IHF”, komenton Zariqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat