Prishtina bindëse, Ferizaj debuton me fitore

Hendboll

Prishtina bindëse, Ferizaj debuton me fitore

Nga: K. G. Më: 14 shtator 2019 Në ora: 18:30
Prishtina bindëse, Ferizaj debuton me fitore

Prishtina e mposhti me rezultat 39:26 Vëllaznimin e Gjakovës, ndërsa debutuesi i ligës për mrekulli startoi duke fituar në udhëtim me 32:21 ndaj Jusuf Gërvallës.

Prishtina administroi lojën me mjaft sukses dhe pa ndonjë vështirësi arriti dy pikët e para në edicionin e ri në elitën e hendbollit të Kosovës (femrat).

Vashat e Ferizajt që kanë një ekip shumë të mirë, që pretendojnë ta kthejnë krenarinë e qytetit të Ferizajt, me këtë fitore paralajmërojnë katërshen e parë dhe që besa edhe trofe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat