Motrat bukuroshe, njëra në Kosovë, tjetra në Rumani, kështu dukeshin si fëmijë, sot janë mbi 20 vjet - Bota Sot
Motrat bukuroshe, njëra në Kosovë, tjetra në Rumani, kështu dukeshin si fëmijë, sot janë mbi 20 vjet

Hendboll

Motrat bukuroshe, njëra në Kosovë, tjetra në Rumani, kështu dukeshin si fëmijë, sot janë mbi 20 vjet

Nga: Kemajl Goca Më: 17 shtator 2019 Në ora: 11:15
Motrat bukuroshe, njëra në Kosovë, tjetra në Rumani, kështu dukeshin si fëmijë, sot janë mbi 20 vjet

Është interesant kur kujton fotografitë e fëmijërisë! Motrat shqiptare nga Tuzi i Malit të Zi, Suzana dhe Dijana Ujkiq, kanë postuar një foto të fëmijërisë! 

Image

Më e gjata është Suzana dhe ka 4 vite para Dijanës. Motrat hendbolliste! 

Suzana luan për kampionen dhe fituesen e Kupës së Kosovës, Istogu dhe është anëtare e kombëtares së Kosovës, ndërsa Dijana është hendbollistja më e mirë shqiptare, e cila krahas që luan për kombëtaren e Malit të Zi, mbron edhe ngjyrat e skuadrës rumune Magura Cisnadie.  

Kur ishin të vogla ishin simpatike, ndërsa sot kanë kaluar të 20-ta, Suzi ka 26 e Dijana mbi 22 vjet, janë bukuroshe të sportit!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...