Skandal, klubi nga Rashka e Serbisë në promovimin e një salle në Kosovë - Bota Sot
Skandal, klubi nga Rashka e Serbisë në promovimin e një salle në Kosovë

Hendboll

Skandal, klubi nga Rashka e Serbisë në promovimin e një salle në Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 4 tetor 2019 Në ora: 13:25
Salla e re në Mitrovicë

Qeveria e Serbisë përveç që ka ndërtuar sallë sportive në një pjesë të Mitrovicës kanë paralajmëruar edhe ndërtimin e stadiumit të futbollit me kapacitet 5000 shikues.

Serbia që i rras hundët në një shtet tjetër, vazhdon ende të bëjë çka të dojë në at pjesë të Mitrovicës.

Skandal është që një klub i hendbollit nga Rashka do të luajë sot në një pjesë të Mitrovicës në kuadër të garave të Ligës së Parë të Serbisë, veçmas në promovimin e sallës së re! “Sportistët nga Mitrovica e Veriut pas dy dekadash të luajtura në fushë iu është dhënë mundësia të mirëpresin rivalët në qytetin e tyre dhe atë nder do t'u jepen së pari lojtarëve të klubit të hendbollit Trepça kundër Bane nga Rashka”, raportohet nga mediat serbe.
“Ndeshja luhet sot në orën 18.00.

“Ndërtimi i sallës së sporteve, me një kapacitet prej 600 vendesh, u financua nga komuna e Mitrovicës së Veriut, dhe zyrtarisht iu dha sportistëve nga kryetari Goran Rakiç, raportojnë mediat serbe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...