Istogu i pamëshirshëm për Vushtrrinë - Bota Sot
Istogu i pamëshirshëm për Vushtrrinë

Hendboll

Istogu i pamëshirshëm për Vushtrrinë

Nga: K. Goca Më: 13 tetor 2019 Në ora: 19:29
Istogu i pamëshirshëm për Vushtrrinë

Kampionia dhe fituesja e Kupës së Kosovës, Istogu, tregoi fuqinë e saj, duke e fituar derbin me rezultat bindës 33:24 ndaj Vushtrrisë, në ndeshjen e javës së tretë të Superligës së Kosovës (femrat). Istogu u tregua i pamëshirshëm për Vushtrrinë.

Hendbollistet e trajnerit Faruk Shaka treguan se janë shumë më të mira dhe me plotë meritë fituan dy pikë, duke konfirmuar se janë skuadra më favorite për të fituar trofe. Istogu kryeson renditjen me 6 pikë, kurse Vushtrria bie në pozitën e katërt me 4 sosh.

Meshkujt

Vëllaznimi-Besa  21:40

Prizreni-Prishtina         27:36

Drenica-Llapi       32:26

Drita-Kastrioti     u shty

Trepça-Vushtrria 21:21

Tabela

1. Besa Famgas   3       3       0       0       6

2. Prishtina          3       3       0       0       6

3. Drenica  3       2       0       1       4

4. Vushtrria         3       1       1       1       3

5. Kastrioti          1       1       0       0       2

6. Llapi       3       1       0       2       2

7. Prizreni  3       1       0       2       2

8. Trepça    2       0       1       1       1

9. Drita       2       0       0       2       0

10. Vëllaznimi     3       0       0       3       0

Në javën e ardhshme takohen: Vushtrria-Llapi, Prishtina-Drenica, Besa Famgas-Prizreni, Kastrioti-Vëllaznimi dhe Trepça-Drita.

Femrat

Jusuf Gërvalla-Vëllaznimi 25:25

Kastrioti-Prishtina        22:33

Drita-Ferizaj        25:51

Samadrexha-Shqiponja         30:28

Istogu-Vushtrria  33:24

Tabela

1. Istogu     3       3       0       0       6

2. Ferizaj    3       3       0       0       6

3. Prishtina          3       3       0       0       6

4. Vushtrria         2       2       0       0       4

5. Shqiponja        3       1       0       2       2

6. Kastrioti 3       1       0       2       2

7. Samadrexha    3       1       0       2       2

8. Jusuf Gërvalla 3       0       1       2       1

9. Vëllaznimi       3       0       1       2       1      

10. Drita    3       0       0       3       0

Në javën e ardhshme takohen: Vëllaznimi-Vushtrria, Shqiponja-Istogu, Ferizaj-Samadrexha, Prishtina-Drita, Jusuf Gërvalla-Kastrioti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat