Çervar tregon se çfarë u tha lojtarëve para ndeshjes me Serbinë dhe si i bindi për të fituar

Hendboll

Çervar tregon se çfarë u tha lojtarëve para ndeshjes me Serbinë dhe si i bindi për të fituar

Më: 14 janar 2020 Në ora: 12:14
Çervar tregon se çfarë u tha lojtarëve para ndeshjes me Serbinë dhe si i bindi për të fituar

Kombëtarja kroate e ka shënuar edhe fitoren e tretë në Kampionatin Evropian të Hendbollit dhe e ka kaluar fazën e grupeve.

Në ndeshjen e tretë, Kroacia e mposhti me 24:21 Serbinë, ndërsa përzgjedhësi Lino Çervar tregon se si i ka motivuar hendbollistët e tij, pas pjesës së parë.

“U thashë lojtarëve tanë se nuk kam fytyrë të dal para publikut nëse pësojmë humbje.  

Para njerëzve të tillë, të cilët nuk e kanë kursyer mundin dhe paratë e tyre për të ardhur këtu dhe për të na përkrahur, minimumi që duhet të bëjmë është fitorja në këtë ndeshje”, ka thënë Çervar.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat