Fillon afatin kalimtar

Hendboll

Fillon afatin kalimtar

Më: 14 janar 2020 Në ora: 15:34
Fillon afatin kalimtar

Të mërkurën hapet afati kalimtar dimëror në hendbollin e Kosovës.

Në afatin kalimtar dimëror, që është prej 15 deri më 22 janar, mund të ndryshojnë ekipin lojtarët që janë pa kontrata apo ata që kanë fletëlëshimin e klubit konform Rregullores mbi regjistrimin e klubeve, lojtarëve dhe transferimin e tyre.

Ndërsa lojtarët që vijnë nga klube të huaja mund të regjistrohen deri më 28 shkurt, njofton Federata e Hendbollit e Kosovës.

Klubet kanë mundësi që të përforcohen gjatë këtij afatit kalimtar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat