Sa shumë kanë ndryshuan në pamje këto femrat e Kosovës, në vitin 1996 luajtën në finalen e Kupës! - Bota Sot
Sa shumë kanë ndryshuan në pamje këto femrat e Kosovës, në vitin 1996 luajtën në finalen e Kupës!

Hendboll

Sa shumë kanë ndryshuan në pamje këto femrat e Kosovës, në vitin 1996 luajtën në finalen e Kupës!

Nga: Kemajl Goca Më: 17 janar 2020 Në ora: 17:05
Safetja me kupë në dorë, është me flokë si kaçurrela e të lidhura e Vlora është bionde, kur ishin 15 vjet, në kohën që ende ishin njomake!

Në vitin 1996 nuk kishin më shumë se 15 vjet dhe jetonin me ëndrrën se një ditë do të kthehen në palestrat sportive, që atëkohë ishin të uzurpuar nga pushtuesi serb. Kjo ndodhi pas 12 qershorit të vitit 1999 kur Serbia pushtuese u shporr nga Kosova.

Atëkohë, Safete Rifati, kapitenja më e suksesshme, me Vlora Jasharin luajtëm në finalen e Kupës së Kosovës.

“Finalja ishte luajtur me 27 qershor të vitit 1996”, tregon Safetja.

Image

Safetja

Në foto janë Safetja dhe Vlora, por nga ajo kohë kanë ndryshuar shumë me pamje, që besa edhe me flokë.  

Image

Vlora

Foto e vitit 1996, Safetja me kupë në dorë, është me flokë si kaçurrela e të lidhura e Vlora është bionde, kur ishin 15 vjet, në kohën që ende ishin njomake! 

Image

Lirie Muhaxheri, Safete Rifati, Merfide Salihu, Arbnore Ahmeti, Ganimete Shabani, festojnë trofeun e Kupës në vitin 1996

Sot kanë ndryshuar shumë me fytyrë e me flokë, janë në moshën e pjekur, Safetja është e martuar dhe punon në arsim. Ndërsa Vlora është profesoreshë dhe nuk merret më me hendboll.

Image

Kastrioti triumfoi në finalen e asaj kohe, me numër dhjetë shihet Safetja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat