Taipi, emocinuese, nga Australia e largët - Bota Sot
Taipi, emocinuese, nga Australia e largët

Hendboll

Taipi, emocinuese, nga Australia e largët

Më: 21 janar 2020 Në ora: 16:19
Taipi, emocinuese, nga Australia e largët

Seleksionuesi i kombëtares së Kosovës në hendboll, Taip Ramadani është njeriu i befasive.

"Ai sa po më nisi një kujtim të bukur dhe emocinues nga Australia e largët ku edhe jeton me familjen.

Këtu në foto jam me Taipin, 22 vite më parë, pikërishtë në fundqershor të vitit 1998 në Kumanovë, pasi ishte kthyer nga Hungaria ku luante hendboll për një ekip të atjeshme dhe zhvilluam një intervistë në Tv Hana të Kumanovës.

Faleminderit miku i madh dhe respekte", shkruan gazetari sportiv nga Maqedonia e Veriut, Reshat Ibrahimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat