Ky djali në një hotel të Bullgarisë në vitin 1985, sot ka post të madh në Kosovë - Bota Sot
Ky djali në një hotel të Bullgarisë në vitin 1985, sot ka post të madh në Kosovë

Hendboll

Ky djali në një hotel të Bullgarisë në vitin 1985, sot ka post të madh në Kosovë

Nga: K. Goca Më: 12 shkurt 2020 Në ora: 14:20
Ky djali në një hotel të Bullgarisë në vitin 1985, sot ka post të madh në Kosovë

Njeriu ndryshon me kalimin e viteve, dikush bëhet më i pashëm e dikush e lëshon edhe frontin e bukurisë. 

Një fotografi që të lë përshtypje është e vitit 1985, ku shihet një personalitet sportiv, atëkohë hendbollist! 

Është i respektuari Izet Gjinovci, me garderobë solemne, foto e vjetër apo para 35 viteve, e shkrepur më 31 dhjetor 1985 në hotel “Cheno More” në Varna.

Image

Sigurisht ishte duke kremtuar Vitin e Ri dhe me gjasë ka qenë në përgatitje me klub.

Ky djali i asaj kohe, sot është me post të madh, sekretar i përgjithshëm i Federatës së Hendbollit të Kosovës dhe kontribuues i madh i hendbollit dhe sportit në përgjithësi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat