Kurrë nuk ka qenë më interesant liga e Kosovës

Hendboll

Kurrë nuk ka qenë më interesant liga e Kosovës

Nga: Kemajl Goca Më: 15 mars 2020 Në ora: 10:38
Kurrë nuk ka qenë më interesant liga e Kosovës

Për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme, te virusit korona,  janë ndërprerë përkohësisht të gjitha garat sportive në Republikën e Kosovës.

Në hendboll është interesant se kurrë më interesant nuk ka qenë liga te femrat, tri skuadra me pikë të barabarta, por nëse i shtohet një ndeshje e mbetur vushtrriasve atëherë mund t’i kemi katër. 

Istogu udhëheq me 22 pikë aq sa ka edhe Prishtina e Ferizaj dhe Vushtrria është në pozitën e katërt me 20.

Prandaj, shpresojmë që shumë shpejt të normalizohet dhe në javën e parë të prillit të nisin garat.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat