Dijana firmos me një klub të ri në Rumani

Hendboll

Dijana firmos me një klub të ri në Rumani

Nga: Kemajl Goca Më: 25 mars 2020 Në ora: 14:22
Dijana firmos me një klub të ri në Rumani

Hendbollistja më e mirë shqiptare, Dijana Ujkiqi, që luan për kombëtaren e Malit të Zi, vendos që të ndërrojë mjedis.

Dijana e konfirmon për gazetën kombëtare “Bota sot”, se ka firmos me klubin tjetër rumun, Gloria Buzau.

Ajo së fundi ka luajtur për Magura Cisnadie në Rumani, ndërsa tani ka vendos të ndërrojë ekip dhe të luajë për Gloria Buzau.

Hendbollistja shqiptare nga Malësia e Malit të Zi, është prej lojtareve më të mira evropiane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat