Po erdhe në Kosovë na i çmend disa meshkuj! Ja si quhet kjo vajzë!

Hendboll

Po erdhe në Kosovë na i çmend disa meshkuj! Ja si quhet kjo vajzë!

Nga: Kemajl Goca Më: 5 korrik 2020 Në ora: 17:22
Foto që ka postuar sot Esma

Ka shumë fansa në Kosovë, në radhë të parë si lojtare e përkryer, pastaj me vijë trupore. 

Është Esma Muratoviq, boshnjake nga Podgorica e Malit të Zi, ish hendbolliste e Istogut dhe së fundit edhe e klubit spanjoll San Jose. 

Esma i ka disa fansa në Kosovë, që kanë simpati edhe për bukurinë e saj,  madje disa djersiten kur e shohin veç në foto. 

Image

Çka është më e çuditshmja, disa mezi presin të kenë një foto me të. 

“Po erdhe në Kosovë na i çmend disa meshkuj!”, kështu e tha një emër i madh i hendbollit, por që nuk pranon t’i publikohet emri.

Image

Fotoja e fundit e Esmës është edhe një panoramë në vete, ku shihet me fustanin e saj dhe në prapavijë një natyrë fantastike. 

Image

Në fakt, Esma është hendbollistja më e mirë e shpallur për vitin 2019 nga Federata e Hendbollit e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat