Lulzimi që vdiq, ka qenë lojtar i kësaj skuadre në Kosovë - Bota Sot
Lulzimi që vdiq, ka qenë lojtar i kësaj skuadre në Kosovë

Hendboll

Lulzimi që vdiq, ka qenë lojtar i kësaj skuadre në Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 4 gusht 2020 Në ora: 19:06

Vdekja e ish hendbollistit Lulzim Hana ka tronditur Gjakovën dhe në përgjithësi sportin e Kosovës e më gjerë. 

Ish hendbollisti dhe trajneri i hendbollit, Uran Luzha, tregon për gazetën kombëtare “Bota sot”, se i ndjeri Lulzimi ka qenë portier i hendbollit të Vëllaznimit nga Gjakova.

“E vështirë qenka kur humbet shokun e fëmijërisë, pusho i qetë miku i ynë.

Image

Lulzim Hanam i dyti ulur në të majtë

Lulzimi ka qenë donator i KH dhe KF Vëllaznimit, KF Gjakovës ka qenë pronar i hotel ‘President’ në Gjakovë.

Hendbollist prej vitit 1987 deri në vitin 1992 kur ka shkuar në perëndim gjegjësisht Zvicër”, tregon Luzha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat