Hendboll: Trepça me fitore të pritur, Vëllaznimi triumfon ndaj Drenicës

Hendboll

Hendboll: Trepça me fitore të pritur, Vëllaznimi triumfon ndaj Drenicës

Më: 2 nëntor 2020 Në ora: 11:30

Trepça ka arritur fitore të pritur ndaj Llapit. Të dielën në palestrën “Minatori” në Mitrovicë, Trepça fitoi me rezultat 34:22.

Ndeshja i takoi xhiros së pestë të Superligës së hendbollistëve. Për Trepçën ishte fitorja e tretë që e ngrit në vendin e tretë me 7 pikë. Llapi është në kërkim të pikëve të para.

Një ndeshje shumë efikase u zhvillua në Gjakovë në mes të Vëllaznimit dhe Drenicës.

Vëllaznimi fitoi 42:38. Pjesa e parë përfundoi 20:19. Te Vëllaznimi u dallua E. Lluka me 10 gola dhe Ç. Rama e G. Fana me nga 7 gola. Drenicës nuk i mjaftuan 15 golat e K. Kastratit.

Vëllaznimi – Drenica 42:38 (20:19)

Vëllaznimi: Spahija 2, Mamusha, Curri, Neziri 6, Morina, Halili, Rama 7, Dukaj 3, Fana 7, Hoxha, Pozhegu, Lluka 10, Leka 2, Luzha 4, Rexha.

Drenica: Geci, Muqolli, Kastrati 15, Mehmeti 7, Dubovci, 9, Zekaj 1, Hamza 5, Sahiti 2, Binaku, Batatina, Baliu, Lladrovci, Zariqi.

Trepça – Llapi 34:22 (15:11)

Trepça: Buqinca, Terziqi, Fejzullahu, Voca 1, K. Terziqi 2, Sejdijaj 3, Maxhera 4, Abazgjiku 7, Klinaku 2, R. Shabani 4, Parduzi 1, A. Shabani 8, Abrashi 2, Cimili.

Llapi: Mani, Havolli 1, Beshiri 1, E. Havolli 3, J. Mani, Bogujevci 4, Muqiqi 2, Ademi 2, Hoxha 7, A. Mani 1. Hasani 1, L. Bogujevci.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat