Mali i Zi dhe Spanja eliminohen nga Kampionati Evropian

Hendboll

Mali i Zi dhe Spanja eliminohen nga Kampionati Evropian

Nga: K.G. Më: 15 dhjetor 2020 Në ora: 17:55
Mali i Zi dhe Spanja eliminohen nga Kampionati Evropian

Mali i Zi dhe Spanja i ndanë pikët, duke luajtur baras (26:26) dhe u eliminuan nga Kampionati Evropian (femrat), që po mbahet në Danimarkë.

Portierja Ljubica Neneziq, u shpall lojtare e ndeshjes, për shkak të performancës së shkëlqyer, e cila ka mbrojtur 12 goditje.

Mali i Zi përfundon në vend të katërt me 3 pikë në grupin 1 dhe Spanja e  pesta me 2 sosh.

Mali i Zi – Spanja 26,26 (11:17)

Palestra e sportit “Jiske bank boksën” në Herning. 
Pa shikues. 
Gjyqtarë: Kijauskaite dhe Zhalene (Lituania). 
Shtatëshet: Mali i Zi 4 (4), Spanja 3 (2). 
Përjashtimet: Mali i Zi 2, Spanja 4 minuta.
Mali i Zi: Baboviq, Neneziq (12 mbrojtje), Batinoviq (1 mbrojtje, Radiçeviç 7(4), Jaukoviq 5, Pletikosiq, Mugosha , Xhaferoviq, A. Klikovac, Ujkiq, Ramushoviq, B. Klikovac 2, Mehmedoviq 4, Despotoviq 4, Grbiq 4, Vukçeviç.
Spanja: Navaro (11 mbrojtje), Kasteljanos, M. Lopes 1, Martin 2, Kampos 2, Arderijus, Gutijeres 4, Pena 6 (2), L. Gonsales 2, S. Lopes 2, Gasama, Fernandes, Rodriges 2, Ernandes 3, Çapçet, M. Gonsales 2.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat