Sonte do të zhvillohet finalja e Champions League

Hendboll

Sonte do të zhvillohet finalja e Champions League

Nga: K.G. Më: 29 dhjetor 2020 Në ora: 14:49
Sonte do të zhvillohet finalja e Champions League

Skuadra gjermane, THW Kiel, do të takohet me Barcelonën, në finalen e madhe të Champions League. 

Finalja luhet sonte në Koln në orën 20.30 dhe të dy ekipet kërkojnë titullin e kampionit të Evropës.  

Duhet theksuar se Kiel në gjysmëfinale ngadhënjeu me rezultat 36:35 kundër Telekom Veszprem, ndërsa Barcelona ishte më e mirë (37:32) ndaj PSG-së. 

Në luftë për vend të tretë takohen PSG - Telekom Veszprem, që fillon në orën 18,00 dhe finalja luhet në orën 20.30 mes THW Kiel dhe Barcelonës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat