Kombëtarja e Kongos është një atraksion i vërtetë

Hendboll

Kombëtarja e Kongos është një atraksion i vërtetë

Më: 16 janar 2021 Në ora: 11:26
Kombëtarja e Kongos është një atraksion i vërtetë

Kombëtarja e Kongos është një atraksion i vërtetë në Kampionatin Botërore në Egjipt.

Mirëpo nuk bëhet fjalë për lojën e treguar por për shkak të hendbollistit që ka në linjën e sulmit.

Goatja Maumbi, është hendbollisti më në peshë në historikun e hendbollit por edhe Botërorit, pasi peshon rreth 140 kg.

Mirëpo kjo nuk e pengon që të arrijë që të gjendet mirë në linjën e 7 metrave dhe të shënojë gola për kombëtaren e Kongos.

Aktualisht Maumbi ka shënuar 3 gola për Kongon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat