Durmishi drejtor i ri, Alija mbetet kryetar i KHF Shqiponja

Hendboll

Durmishi drejtor i ri, Alija mbetet kryetar i KHF Shqiponja

Nga: K.G. Më: 16 janar 2021 Në ora: 15:03
Durmishi drejtor i ri, Alija mbetet kryetar i KHF Shqiponja

Klubi i hendbollit Shqiponja nga Gjakova (femrat), ka zgjedhur drejtorin e ri dhe kryetar mbetet Skënder Alija.

Në kuvendin zgjedhor KH Shqiponja rizgjodhi kryetar Skënder Alijajn dhe drejtor të ri Ali Durmishi. 

Sekretar mbetet Demë Sadiku dhe po ashtu u zgjodhën nënkryetari dhe shtatë anëtarë të kryesisë me mandat katërvjeçar. 

Shqiponja synon që të jetë në katërshen e parë të elitës së hendbollit të Kosovës  

Gjakovaret përfunduan në vend të gjashtë me 12 pikë gjatë vjeshtës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat