Besa sërish e mposhti Metalurgun 

Hendboll

Besa sërish e mposhti Metalurgun 

Nga: K.Goca Më: 26 janar 2021 Në ora: 20:00
Besa sërish e mposhti Metalurgun 

Kampioni në fuqi i Kosovës, Besa Famgas, lider i kampionatit, po përgatitet maksimalisht për pjesën e dytë të Superligës së Kosovës, që fillon me 6 shkurt. 

Pejanët kanë zhvilluar dy miqësore me skuadrën maqedone, Metalargu dhe të dyja i fituan.

“I kemi fituar dy ndeshjet miqësore ndaj Metalurgut të Shkupit. Të dielën fituam me rezultatin 34:33, ndërsa sot me rezultat 29:25.

Të dy ndeshjet ishin të mira dhe të rëndësishme për shtabin teknik. Ekipi po bëhet gati për pjesën e dytë të kampionatit, për të mbledhur trofetë”, njofton faqja e KH Besa Famgas. 

Trajneri Javier Cabanas ka pa formën e secilit lojtar dhe beson e shpreson se do të janë maksimalisht të përgatitur për sfidën e parë të pjesës së dytë kampionatit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat