Vajza nga Mali i Zi, ka dy fjalë për pavarësinë e Kosovës

Hendboll

Vajza nga Mali i Zi, ka dy fjalë për pavarësinë e Kosovës

Nga: K.G. Më: 17 shkurt 2021 Në ora: 15:05
Vajza nga Mali i Zi, ka dy fjalë për pavarësinë e Kosovës

Hendbollistja e Istogut, Suzana Ujkiq, uron 13 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. 

Vajza nga Tuzi i Malit të Zi, është jashtëzakonisht e lidhur me Kosovën dhe ka edhe dy fjalë të fuqishme.  

“Gëzuar 13 vjetori i pavarësisë. Lavdi të rënëve, respekt për ata që sakrifikuan që ne sot ta gëzojmë këtë ditë”, ka shkruar Ujkiq.

Image

Suzana është pivotja më e mirë në Kosovë për vitin,2020, e shpallur nga trajnerët dhe Federata e Hendbollit të Kosovës.

Ajo është alfa dhe omega e skuadrës së Istogut, lidere e kampionatit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat