Suzana Ujkiq me gol të çuditshëm, ja si ka shënuar...

Hendboll

Suzana Ujkiq me gol të çuditshëm, ja si ka shënuar...

Nga: Kemajl Goca Më: 22 shkurt 2021 Në ora: 13:24
Suzana Ujkiq me gol të çuditshëm, ja si ka shënuar...

Mjeshtrja e golave, ndryshe nuk mund të quhet Suzana Ujkiq, hendbolliste e lideres së Superligës së Kosovës, Istogu. 
Ujkiq me gol të çuditshëm, ja si ka shënuar...

Samadrexha ka bërë barrikadën, por kjo ishte kot, kur ke punë me një mjeshtre të golave.

Reprezentuesja e Kosovës, Ujkiqi, me zgjuarsi dhe mjeshtri e kryen goditjen nga rreth 10 metra, duke e plasuar topin në këndin e majtë të lartë.

Këto janë gola të rralla në hendboll, sidomos te femrat kur bëhet barrikada e kundërshtares.

Image

Ujkiq shënon nga 10 metra

Ujkiq edhe një herë dëshmoi se është prej hendbollisteve më të mira në Kosovë. Istogu fiton takimin me 43:26 ndaj Samadrexhës vendase.

Ujkiq befasoi të gjithë me golin në sekondat e fundit dhe ishte më i bukuri jo vetëm i kësaj sfide.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat