Presidenti i Federatës Ndërkombëtare, i drejtohet me dy fjalë Saraçinit

Hendboll

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare, i drejtohet me dy fjalë Saraçinit

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 21:36
Presidenti i Federatës Ndërkombëtare, i drejtohet me dy fjalë Saraçinit

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e rizgjedhjes ne postin e presidentit të Federatës së Hendbollit të Kosovës.

Moustafa është mik i madh i presidentit Saraçini dhe i Federatës së Hendbollit të Kosovës.

“Në emër të Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit dhe gjithë familjes së hendbollit, dua t’iu shpreh urime të përzemërta për rizgjedhjen president i FHK-së në Asamblenë Zgjedhore më 5 shkurt. Dua po ashtu ta urojë bordin e sapo zgjedhur.

Ju urojmë vetëm suksese në detyrat dhe sfidat e ardhshme, veçanërisht gjatë pandemisë Covid-19.

Uroj që ju dhe të dashurit e juaj të qëndroni sigurt dhe shëndosh gjatë kësaj kohe të paqartë”, thuhet në letrën e presidentit Moustafa.
FHK-ja ndër vite ka krijuar raporte shembullore me IHF-në, EHF-në dhe federatat nacionale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat