Zhegra fiton me një gol dallim ndaj Vushtrrisë

Hendboll

Zhegra fiton me një gol dallim ndaj Vushtrrisë

Më: 7 mars 2021 Në ora: 21:06
Zhegra fiton me një gol dallim ndaj Vushtrrisë

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës dhe Vushtrrisë. Zhegrasit të dielën në Gjilan fituan me rezultat 27:26. Ndeshja ishte e barabartë nga fillimi e deri në fund.

Ndeshjen më mirë e hapi Zhegra që kishte një gol epërsi. Por më pas Vushtrria kaloi në avantazh deri në 3 gola (10:7). Pjesa e parë përfundoi 12:11 për Zhegrën.

Ndeshje e barabartë vazhdoj edhe në pjesën e dytë. Në minutën e 50-të vushtrriasit kishin avantazh prej tri golave, 24:21.

Vetëm në minutën e 58-të Zhegra barazoi rezultatin në 26:26. Në fund shënoi për fitoren 27:26.

Alban Haziri shënoi 10 gola për Zhegrën, ndërsa Gëzim Misini i kishte 6 gola. Te Vushtrria, Fuad Jashari shënoi 9 gola, kurse 6 i kishte Armend Karaqa.
Zhegra udhëheq me 19 pikë. Vushtrria është e dyta me 14 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat