Arti Luzha apo i  biri nuk tregon mëshirë për babain dhe vëllain e vogël 

Hendboll

Arti Luzha apo i  biri nuk tregon mëshirë për babain dhe vëllain e vogël 

Nga: K.G. Më: 28 mars 2021 Në ora: 23:37
Urani, Arti dhe Mali

Portieri Arti Luzha luan për Besa Famgas nga Peja, kampion në fuqi i Kosovës dhe Uran Luzha, trajner i Vëllaznimit, sot u ndeshen mes vete në Gjakovë. 

Arti nuk tregoi mëshirë për babain e tij, Uranin, dhe vëllain, hendbollistin Malin, por me ekipi e tij e mposhti me rezultat 47:17. 

Arti Luzha është pjesë e Kombëtares së Kosovës U-21, që ishte në Spanjë në vitin 2019. 

Image

Ai që dy vite është portier i Kombëtares së Kosovës U-21,  që dy vite pjesë e kampionit Besa Famgas. Mali Luzha - lojtar KH Vëllaznimit, një alo premtuse njehërit golashënuesi me i mirë i KH Vëllaznimit.

Sot ishte edhe derbi familjar ku djali i madh e mposhti vëllain e vogël dhe babain.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat