Marigona e Arlinda festojnë titullin në Danimarkë

Hendboll

Marigona e Arlinda festojnë titullin në Danimarkë

Më: 10 prill 2021 Në ora: 22:37
Marigona e Arlinda festojnë titullin në Danimarkë

Titullin të shtunën e ka festuar Ringkobingu, që mposhti pikërisht Aalborgun me rezultat 34:31.

Një javë më parë Ringkobingu siguroi vendin e parë dhe promovimin në elitën daneze.

Të shtunën skuadra ku paraqiten dy reprezentueset tona, motrat Marigona e Arlinda Hajdari, ka pranuar Kupën dhe ka festuar titullin e kampionit. Marigona e Arlinda luajtën në ndeshjen përmbyllëse.

Hendbollistja Marigona i shënoi dy gola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat