Luigj Quni dhe Kristina Ukaj, tregojnë lojëra të mira në Zvicër

Hendboll

Luigj Quni dhe Kristina Ukaj, tregojnë lojëra të mira në Zvicër

Më: 10 prill 2021 Në ora: 22:39
Luigj Quni dhe Kristina Ukaj, tregojnë lojëra të mira në Zvicër

Në Zvicër, Luigj Quni realizoi dy gola nga tri tentime, derisa skuadra e tij Amicitia Zuerich humbi në elitë nga Wacker Thun me rezultat 24:21.

Te hendbollistet, u luajtën ndeshjet çerekfinale të Kupës.

Portieria e Kosovës, Kristina Ukaj, shënoi një gol dhe ndali katër prej 11 goditjeve në fitoren e Spono Eagles ndaj LK Zug II me rezultat 37:22.

Olteni i kategorisë së dytë humbi 41:26 nga lideri i Superligës, Bruehl me rezultat 41:26. Arieta Jaha shënoi 6 gola nga 7 tentime për Oltenin. Merita Shabanaj realizoi një gol nga dy tentime.

Ekipi i dytë i Bruehl fitoi ndaj Koeniz me 33:19. Ekipi i dytë i Bruehl garon në kategorinë e dytë. Mendolina Fetaj shënoi 2 gola nga 3 tentime, kurse Azra Hamiti një gol nga një tentim. Dafina Saramati luajti në ekipin Koeniz.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat