Hendboll/ Pas humbjes nga Mali i ZI, Kosova udhëton për t’u përballur me Suedinë

Hendboll

Hendboll/ Pas humbjes nga Mali i ZI, Kosova udhëton për t’u përballur me Suedinë

Më: 29 prill 2021 Në ora: 21:04
Arkiv

Pas ndeshjes shumë të fortë dhe me shumë ngarkesë ndaj Malit të Zi, Kombëtarja e Kosovës ka kthyer fokusin te ndeshja e së dielës ndaj Suedisë.

Suedia është nënkampione e botës.

Udhëtimi për në Suedi është nesër, ndërsa Kombëtarja sonte ka mbajtur stërvitjen e radhës.

Pavarësisht rezultatit në Suedi, ky është një cikël i suksesshëm kualifikues për Kosovën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat