Kosova sonte kërkon ta bëj mrekullinë ndaj nënkampiones së botë

Hendboll

Kosova sonte kërkon ta bëj mrekullinë ndaj nënkampiones së botë

Më: 2 maj 2021 Në ora: 11:08
Kosova sonte kërkon ta bëj mrekullinë ndaj nënkampiones së botë

Sonte me fillim nga ora 18:00, Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll do të takohet me Suedinë

Ky do të jetë takimi i fundit në kualifikueset për Euro 2022.

Ndeshja me suedezët do të jetë e vështirë, pasi dihet kualiteti i lartë i nënkampionit të botës.

Suedia udhëheq në grup me 10 pikë nga 5 ndeshje. Mali i Zi është i dyti me 4 pikë, ndërsa vendet tre e katër janë për Rumaninë e Kosovën me nga 3 pikë.

Matematikisht ende kemi gjasa për kualifikim, por Suedia është niveli më i lartë i mundshëm botëror dhe është favorite për ta fituar ndeshjen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat