Portugalia nis me fitore bindëse

Hendboll

Portugalia nis me fitore bindëse

Më: 3 qershor 2021 Në ora: 22:43
Portugalia nis me fitore bindëse

Portugalia nis me fitore bindëse!

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë.

Të enjten pasdite, Portugalia fitoi ndaj Luksemburgut me rezultat 38:14.

Ishte kjo ndeshja e parë e Grupit A të raundit të parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë të femrave.

Portugalia është bartësja e parë dhe ndaj Luksemburgut ka dëshmuar nivelin që ka.

Prej orës 19:30 është ndeshja e Kosovës me Qipron.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat