Lojtarja malazeze - anëtare e kombëtares se Kosovës me dekret të presidentes Vjosa Osmani

Hendboll

Lojtarja malazeze - anëtare e kombëtares se Kosovës me dekret të presidentes Vjosa Osmani

Nga: K.G. Më: 9 korrik 2021 Në ora: 22:27
Lojtarja malazeze - anëtare e kombëtares se Kosovës me dekret të presidentes Vjosa Osmani

Hendbollistja nga Mali i Zi, Natalia Millatoviq, anëtare e fitueses së Kupës së Kosovës, Istogu, edhe zyrtarisht vesh fanellën e Kombëtares së Kosovës.

“Natalia Millatoviq anëtare e kombëtares se Kosovës më dekret presidencial.

Presidentja e vendit znj. Vjosa Osmani në bazë të kompetencave të saj si e para e vendit ka lëshuar dekretin për dhënie të shtetësisë kosovare për hendbollisten e Istogut Natalia Millatoviq, e lindur në Podgoricë e cila ka vendosur të përfaqësoj Republikën e Kosovës në kampionatin evropian të hendbollit U19 të divizionit “B” që mbahet në Shkup nga data 10 Korrik.

Image

Dekreti preisidencial

Hendbollistja më e re e kombëtares së Kosovës do ketë të drejtë paraqitje nesër në ndeshjen kundër Holandës që zhvillohet nga ora 18:00 në Shkup.

KHF Istogu falënderon presidenten e shtetit znj.Vjosa Osmani për dhënien e shtetësisë hendbollistes sonë për interes nacional, dhe Ministrinë e Punëve të Brendshme të Republikës së Kosovës, Qendrën e Regjistrimit Civil në Istog, për bashkëpunim për pajisjen e hendbollistes me dokumentacion te Kosovës me urgjencë Ju faleminderit!”, njofton KHF Istogu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat