Në hapje derbi i madh i Kosovës

Hendboll

Në hapje derbi i madh i Kosovës

Nga: K.G. Më: 24 gusht 2021 Në ora: 14:14
Pamje nga një ndeshje

Është hedhur shorti për edicionin e ri në elitën e hendbollit të Kosovës (meshkujt). 

Në hapje derbi i madh, ndeshen Prishtina dhe kampioni Besa Famgas nga Peja.

Edicioni i ri fillon me 11 shtator dhe me derbin e madh, që pritet me padurim nga dashamirët e këtij sporti me traditë.  

Java e parë

Zhegra - Llapi
Drenica - Kastrioti
Trepça - Vëllaznimi
Prishtina - Besa Famgas
Rahoveci - Deçani

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat