Vushtrria sfidohet nga Shqiponja

Hendboll

Vushtrria sfidohet nga Shqiponja

Nga: K.G. Më: 24 gusht 2021 Në ora: 14:21
Vushtrria sfidohet nga Shqiponja

Kampionja e Kosovës, Vushtrria, do të përballet me Shqiponjën nga Gjakova, në ndeshjen e javës së parë të Superligës së Kosovës në hendboll.

Shorti është hedhur në zyrën e Federatës së Hendbollit të Kosovës.

Istogu luan në udhëtim me Dritën dhe Prishtina e pret “Jusuf Gërvallën”.

Debutuesja Ulpiana ballafaqohet me Ferizajn. Garat fillojnë me 18 shtator.

Java e parë
Vushtrria - Shqiponja
Samadrexha - Vjosa
Kastrioti - Vellaznimi
Drita - Istogu
Prishtina - Jusuf Gervalla
Ferizaj -  Ulpiana

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat