Istogu përforcohet me Dajanën

Hendboll

Istogu përforcohet me Dajanën

Nga: K.G. Më: 19 shtator 2021 Në ora: 12:32
Istogu përforcohet me Dajanën

Nënkampionja e Kosovës, Istogu, përforcon radhët me hendbollisten nga Mali i Zi, Dajana Miljaniq.

Istogu përforcon edhe më shumë repartin e pivotes për edicionin e ri.

“Dajana Miljaniq hendbollistja me e re e KHF Istogut.

Hendbollistja malazeze që luan në pozitën e pivotmenes është njëra nga prurjet e reja të Istogut për sezonin 2021/2022.

Istogu ka transferuar tri hendbolliste nga jashtë vendit në fillim të këtij kampionati pas shumë ndryshimeve që ka pasur në skuadër në prag të këtij edicioni, Dajana vjen nga klubi i hendbollit Trebjsa nga Mali i Zi, me synime drejt sukseseve të reja.

KHF Istogu i dëshiron mirëseardhje në skuadër dhe shumë suksese.

Ditët në vazhdim do të prezantojmë edhe transferin e fundit për sezonin vjeshtore”, njofton KHF Istogu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat