Muqolli: Jemi gati të startojmë, besojmë në fitore ndaj Prishtinës

Hendboll

Muqolli: Jemi gati të startojmë, besojmë në fitore ndaj Prishtinës

Nga: Kemajl Goca Më: 22 shtator 2021 Në ora: 19:11
Muqolli: Jemi gati të startojmë, besojmë në fitore

Prishtina - Besa Famgas, është derbi i javës së parë në Superligën e Kosovës në hendboll.

Prishtina kërkon që pikët të mbesin në kryeqytet, ndërsa kampioni synon fitore në hapje.

Ndeshja luhet nesër në orën 19.00 në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë.

Hendbollisti i Besës, Yll Muqolli, tha se janë mirë të përgatitur dhe beson e shpreson se do të startojnë me fitore. 

“Kemi pasur një përgatitje mjaft të mirë duke marr parasysh se skuadra ka luajtur disa ndeshje miqësore dhe jemi në kulmin e përgatitjeve.

Mendoj që jemi gati të startojmë nesër në kampionat duke filluar me fitore”, tha Muqoll për gazetën kombëtare “Bota sot".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat