KHF Çair për fitore kundër “Despina” nga Prilepi

Hendboll

KHF Çair për fitore kundër “Despina” nga Prilepi

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 15:21
KHF Çair për fitore kundër “Despina” nga Prilepi

Të shtunën (e shtunë, 25 shtator), do të zhvillohen ndeshjet e javës së dytë në Superligën e femrave në hendboll, grupi A.

KHF Çair, pas triumfit në javën e kaluar kundër Pelisterit në Manastir (36-47), nesër i pret ndeshja ndaj ekipit Despina prej Prilepit.

Kjo ndeshje njëherësh është edhe derbi i kësaj jave.

Hendbollistet çairase janë të gatshme për një fitore të re në terren të vet, në sallën sportive “Enver Idrizi” me fillim prej orës 17:00.

Ambiciet e tyre edhe në këtë edicion janë kreu i tabelës dhe dalja në arenën ndërkomhbëtare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat