E pazakontë në Kosovë, Istogu fiton me rezultat 25:0

Hendboll

E pazakontë në Kosovë, Istogu fiton me rezultat 25:0

Nga: Kemajl Goca Më: 9 tetor 2021 Në ora: 18:56
E pazakontë në Kosovë, Istogu fiton me rezultat 25:0

E pazakontë në hendbollin e Kosovë. Kadetet e Istogut shënojnë fitore me rezultat 25:0 ndaj Ulpianës nga Lipjani, në ndeshjen e javës së katërt të Superligës së Kosovës.

50 minuta lojë të kadetet dhe asnjë gol nuk e shënua nga Ulpiana. 

Hendbollistja Arnita Ademaj shënoi 8 gola, e ndihmuar nga Arbesa Manaj 5, Erblina Blakaj 4, Englatina Demaj 3, Elijona Brahimaj 3, Halime Hysanaj 1, Elvira Miftari 1, kontribuan për fitoren e thellë të Istogut. 

Trajner i Istogut është Kenan Arifaj.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat