I akuzojnë klubet dhe askush nuk reagon - Bota Sot
I akuzojnë klubet dhe askush nuk reagon

Hendboll

I akuzojnë klubet dhe askush nuk reagon

Nga: Dervish Berisha Më: 25 dhjetor 2016 Në ora: 18:26
Dervish Berisha

Debate

Hendbolli i Kosovës nuk ka probleme me lojtarët apo lojtaret por të njerëzit që udhëheqin atë. Sepse rasti i fundit i kombëtares së Kosovës në konkurrencën e femrave, pra në Bjellorusi, nuk tregoj rezultate të mira. Jo pse ekipi nuk është në nivelin e duhur por faji është te ata që e përgatitin e që i udhëheqin, sepse nëse një selektor i yni para se me shkuar në Bjellorusi ka deklaruar qe ekipet që luajnë kundër nesh janë shumë më kualitative, por ia kujtoj të gjithë atyre që po mashtrohen, sepse duhet vetëm punë dhe për të shkuar më lartë, jo të dorëzohen para kohe. Licenca e trajnerit, ta dini se është letër, por at duhet demonstruar në praktikë,  jo me fjalë e lëvdata. Në sport nuk ka favoritë, por ka punë profesionale, teknike e taktike dhe psikike, andaj pa filluar ndonjë lojë i kemi pasur të humbura, sepse vetë e deklaruan ata në gazetën “Bota sot”. Andaj pa moral sportiv s’ka sport, sepse nëse ju i nënshtroheni kundërshtarit, ai iu shkel por duhet ngritur moralin sportiv dhe psikik që çdo ekip luan me të njëjtin top. Andaj ose na kemi qenë më të dobët, sepse kemi frikë nga vetja jonë, nuk dimë ta përgatitim ekipin. Pastaj humbje pas humbje dhe u dashtë dikush të jap llogari. Dhe si kuptojë qysh i akuzojnë klubet dhe askush nuk reagon...

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të hënën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” në Kosovë)

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat