Jupës e Ramës, iu takoi epiteti i më të mirëve - Bota Sot
Jupës e Ramës, iu takoi epiteti i më të mirëve

Hendboll

Jupës e Ramës, iu takoi epiteti i më të mirëve

Nga: K.Goca Më: 19 janar 2017 Në ora: 17:55
Nga shpallja e më të mirëve

Si çdo federatë tjetër sportive, edhe Federata e Hendbollit e Kosovës, i shpalli më të mirët për vitin 2016.  Hendbollisti i Besës Famiglia nga Peja, Kastriot Jupa dhe ajo e Prishtinës, Burneta Rama, iu takoi epiteti i hendbollistëve më të mirë. Te meshkujt, “Shtatëshja” e vitit: Arbër Curri (KHF Besa Famiglia), portieri më i mirë i vitit 2016; Lindrit Fetahu (KH Trepça), alo e majtë; Deniz Terziqi (KH Trepça), aloja e majtë; Vlerson Zherka (KH Kastrioti), qendra më e mire; Kastriot Jupa (Besa Famiglia), pivotmeni; Beni Syla (KH Kastritoi), mezoaloja më e mirë; Drilon Tahirukaj (Besa Famiglia), alo e djathtë; Rron Ramadani (KH Kastrioti), hendbollisti më i mirë në mbrojtje. Alban Haziri (KH Zhegra); golashënuesja më e mirë e vitit 2016;

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të premten në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” në Kosovë)

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat