Macja e zezë e Gjermanisë është ...Katari, ja pse - Bota Sot
Macja e zezë e Gjermanisë është ...Katari, ja pse

Hendboll

Macja e zezë e Gjermanisë është ...Katari, ja pse

Fitim Dika Nga Fitim Dika Më 22 janar 2017 Në ora: 23:31
Ndeshja mes Gjermanisë dhe Katarit

E mërzitshme, e pashpjegueshme e irritueshme, janë disa nga titujt që vendosin mediat gjermane pas rezultatit 20:21 mes Gjermanisë dhe Katarit respektivisht. Dy kombëtaret u ndeshën në kuadër të Kupës së Botës për hendboll, ndërsa ngjashëm një “katastrofë” të tillë e përjetuan edhe gjatë çerekfinales së 2015, shkruan botasot.info.

Katari në përfaqësuesen e saj ka kubanezë, egjiptianë, francezë dhe boshnjakë. 

Trajneri gjerman Dagur Sigurdsson u shpreh se është i “shokuar” dhe i “zhgënjyer” nga rezultati. “Të gjithë kemi bërë gabime, gjithashtu edhe unë.”

Në futboll Gjermania kishte macë të zezë Italinë, tani u shfaqet një e macë e re në sportin e hendbollit?/Bota sot

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat