Komisioni për regjistrim i FHK-së legalizoi të gjitha aderimet e mini afatit kalimtar - Bota Sot
Komisioni për regjistrim i FHK-së legalizoi të gjitha aderimet e mini afatit kalimtar

Hendboll

Komisioni për regjistrim i FHK-së legalizoi të gjitha aderimet e mini afatit kalimtar

Më: 9 shkurt 2017 Në ora: 13:10
Faruk Mujka e Valbona Mehmeti

Komisioni për regjistrim i FHK-së legalizoi të gjitha aderimet e mini afatit kalimtar që ishte nga data 10-19 janar 2017 konformë Akteve normative të FHK-së respektivisht Rregullores mbi regjistrimin e klubeve, lojtarëve, statusi dhe transferimi i tyre.

Klubet ende mund të angazhojnë lojtar, por tani vetëm nga klubet e shteteve tjera deri më 28 shkurt, dhe pastaj nuk lejohet asnjë kalim deri në përfundim të edicionit pranveror të edicionit 2016/17.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat