Kabashi: Largoja Besës tre lojtarë të huaj, është e barabartë me ne! - Bota Sot
Kabashi: Largoja Besës tre lojtarë të huaj, është e barabartë me ne!

Hendboll

Kabashi: Largoja Besës tre lojtarë të huaj, është e barabartë me ne!

Nga: Kemajl Goca Më: 17 shkurt 2017 Në ora: 18:14
Taib Kabashi

Në javën e ardhshme përkatësisht me 25 shkurt fillon pjesa e dytë e  kampionatit në elitën e hendbollit. Disa skuadra premtojnë befasi dhe madje të jenë edhe më të forta se në stinorin vjeshtor. Skuadra e Trepçës nga Mitrovica, nënkampione vjeshtore me 21 pikë ose ka shtatë me pak se Besa Familgia nga Peja, paralajmëron se do të jenë rival i denjë deri në fund me synim të sigurojnë biletën për në Evropë. Kryetrajneri i Trepçës, Taib Kabashi, shprehet se nuk kanë pushuar asnjë ditë nga përfundimi i stinorit vjeshtor. ”Vitin e kaluar mezi kemi mbetur në elitë, këtë sezon jemi në vend të dytë dhe luftojmë për një vend në Evropë. Jemi përgatitur maksimalisht, as gjatë dimrit nuk kemi pushuar. Kemi zhvilluar disa ndeshje miqësore, së fundit luajtëm me Prishtinën dhe fituam me rezultat 32:28. Trepça është e përgatitur dhe synimet tona janë Evropa, pse jo edhe titulli dhe Kupa e Kosovës”, tha Kabashi për gazetën kombëtare “Bota sot”. “Ekipit tonë i është kthyer njëri ndër lojtarët më të mirë të Kosovës...

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të shtunën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” në Kosovë)

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat