KH Kosova në kohën e okupimit - viti 1996, kush ishte Shakira? - Bota Sot
KH Kosova në kohën e okupimit - viti 1996, kush ishte Shakira?

Hendboll

KH Kosova në kohën e okupimit - viti 1996, kush ishte Shakira?

Nga: Kemajl Goca Më: 23 shkurt 2017 Në ora: 11:10
KH Kosova e vitit 1996

Periudha e viteve të 90-ta është në mendjen e çdo shqiptarit të Republikës së Kosovës dhe nuk do të harrohet kurrë terrori i okupatorit serb. Në të gjitha sportet janë zhvilluara garat e pavarura dhe e sfiduan regjimin kriminal serb. Një fotografi para 21 vjetësh për shumëkënd është emocionuese, sepse kujtohet koha e një gjenerate të jashtëzakonshme që për asnjë çast nuk iu tremb syrit nga shovenistët serb. Bile një hendbollist atëkohë quhej me nofkën Shakira! Ai ishte Shaqir Kërtoku. Kjo fotografi është postuar nga ish hendbollisti Skënder Shabani. “KH Kosova në kohën e okupimit  - 1996. Istref Sadriu, Levent Zekiqi, Gazmend Kajtazi, Afrim Azemi, Jeton Terstena (Tota), Riza Parduzi, Fahredin Zekiqi, Keni

Skënder Shabani, Fatmir Hyseni e Tefik Mikushnica. Poshtë: Selami Gërguri, Atdhe Grabanica, Bekim Ibishi, Fetah Zejnullahu, Arsim Hyseni, Shaqir Kërtoku (shakira)”, shkruan Shabani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat