Derbi në Ferizaj - Bota Sot
Derbi në Ferizaj

Hendboll

Derbi në Ferizaj

Nga: Kemajl Goca Më: 24 shkurt 2017 Në ora: 16:34
Pamje nga një ndeshje

Rivalët e vjetër takohen në palestrën e sportit ‘Bill Klinton’ në Ferizaj, Kastrioti-Prishtina. Dy skuadra që synojnë pozitën e dytë në elitën e hendbollit të Kosovës (meshkuj). Kampioni në fuqi dhe lideri Besa Famiglia nga Peja, pret dy pikë të lehta në përballje me Drenicën nga Drenasi. Në ndeshjen e javës së 15-të do të takohen, e shtunë: Zhegra-Vëllaznimi (18.30), Llapi-Trepça (19.00), Besa Famiglia-Drenica (19.00), Kastrioti-Prishtina (19.00), të dielën: Vushtrria-Drita (16.00). Besa Famiglia kryeson renditjen me 28 pikë, ndërsa Trepça është në vend të dytë me 21 sosh, pasojnë Kastrioti (20), Drita (20), Prishtina (19) etj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat