Shqiptarja me Malin e Zi eliminohen nga Kampionati Botëror - Bota Sot
Shqiptarja me Malin e Zi eliminohen nga Kampionati Botëror

Hendboll

Shqiptarja me Malin e Zi eliminohen nga Kampionati Botëror

Nga: Kemajl Goca Më: 13 dhjetor 2017 Në ora: 11:07
Dijana Ujkiç në veprim

Dijana Ujkiç, hendbollistja më e mirë shqiptare, me kombëtaren e Malit të Zi, luftuan deri në pikën e fundit, por nuk arritën ta përmbysin rezultatin e Francës.

Francezet shënuan fitore me rezultat 25:22 (12:10) kundër malazezeve, në ndeshjen çerekfinale, e cila u zhvillua në “Arena Leipzig” të Leipzig-ut, në praninë e 2.019 shikuesve.

Franca kualifikohet në gjysmëfinale dhe do të takohet me Suedinë, kurse për Malin e Zi medalja mbetet vetëm një ëndërr. Ujkiç me shoqet e saj dëshmuan lojëra të mira, por Franca ishte një rivale shumë e vështirë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera