A e dini ku është ndërtuar kjo palestër në Kosovë? - Bota Sot
A e dini ku është ndërtuar kjo palestër në Kosovë?

Hendboll

A e dini ku është ndërtuar kjo palestër në Kosovë?

Nga: Kemajl Goca Më: 22 dhjetor 2017 Në ora: 13:58
A e dini ku është duke u ndërtuar kjo palestër në Kosovë?

Sa më shumë palestra sportive aq më mirë për klubet tona sportive.

Një palestrën që pritet të jetë e gatshme për pjesën pranverore pa dyshim është në qytezën e Istogut, e cila do t’i gëzojë sidomos klubet e sporteve me dorë në veçanti klubin e hendbollit Istogu që lufton për titullin e kampionit.

Image

Faruk Shala, trajner i Istogut, ka thënë se me palestrën që u ndërtua dhe do të jetë e gatshme për pranverë, do ta shihni një Istog që shumë kush do t’ia ketë lakmi. Sipas Shalës, kapacitetin e ka për 1500 shikues.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera