Doruntina që luan në Gjermani, vizitoi FHK-në - Bota Sot
Doruntina që luan në Gjermani, vizitoi FHK-në

Hendboll

Doruntina që luan në Gjermani, vizitoi FHK-në

Nga: Kemajl Goca Më: 28 dhjetor 2017 Në ora: 13:22
Doruntina dhe Izet Gjinovci

Kosova ka një mori sportistesh që luajnë në ligat e ndryshme evropiane. Ndër to është dhe hendbollistja e talentuar Doruntina Sylejmani, e cila luan për ekipin gjerman  HSG Vfr Eintracht.

Ajo ka vizituar Federatën e Hendbollit të Kosovës dhe është pritur nga sekretari i përgjithshëm, Izet Gjinovci. 

Doruntina është e lindur në vitin 1999, e gjatë 177 centimetra dhe luan në pozitën e bekut të majtë.  Federata e Hendbollit e Kosovës i kushton shumë rëndësi talenteve sidomos synon një pjesë të madhe të tyre t’i bashkohen kombëtares së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera